Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
Base Product: XPND-PANELS
CommScope XPND™ 1.5Ru empty panel, accepts 6 XPND modular cassettes, providing up to 72 SC ports or 144 LC ports
| Regional Availability | Latin America | North America | Asia | Australia/New Zealand |
| Product Type | Fiber patch panel |
| Product Brand | CommScope XPND™ |
| Color | White |
| Interface, front | Unloaded |
| Rack Type | EIA 19 in |
| Rack Units | 1.5 |
| Shelf Movement | Fixed |
| Total Ports, quantity | 0 |
| Height | 66.67 mm | 2.625 in |
| Width | 431.8 mm | 17 in |
| Depth | 304.8 mm | 12 in |
| Material Type | Aluminum | Steel |
| Operating Temperature | -40 °C to +70 °C (-40 °F to +158 °F) |
| Storage Temperature | -40 °C to +70 °C (-40 °F to +158 °F) |
| Packaging quantity | 1 |
| Weight, net | 5.375 kg | 11.85 lb |
| Agency | Classification |
|
CHINA-ROHS
|
Below maximum concentration value |
| REACH-SVHC | Compliant as per SVHC revision on www.commscope.com/ProductCompliance |
| ROHS | Compliant |
| UK-ROHS | Compliant |
| Regional Availability | Latin America | North America | Asia | Australia/New Zealand |
| Product Type | Fiber patch panel |
| Product Brand | CommScope XPND™ |
| Color | White |
| Interface, front | Unloaded |
| Rack Type | EIA 19 in |
| Rack Units | 1.5 |
| Shelf Movement | Fixed |
| Total Ports, quantity | 0 |
| Height | 66.67 mm | 2.625 in |
| Width | 431.8 mm | 17 in |
| Depth | 304.8 mm | 12 in |
| Material Type | Aluminum | Steel |
| Operating Temperature | -40 °C to +70 °C (-40 °F to +158 °F) |
| Storage Temperature | -40 °C to +70 °C (-40 °F to +158 °F) |
| Packaging quantity | 1 |
| Weight, net | 5.375 kg | 11.85 lb |
| Agency | Classification |
|
CHINA-ROHS
|
Below maximum concentration value |
| REACH-SVHC | Compliant as per SVHC revision on www.commscope.com/ProductCompliance |
| ROHS | Compliant |
| UK-ROHS | Compliant |