Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
BUDI™ 2S / IFEB10 Main seal, single cable max diameter 15mm - 57 Pieces
| Regional Availability | EMEA |
| Portfolio | CommScope® |
| Product Type | Cable sealing |
| Product Brand | BUDI™ |
| Product Series | BUDI-2S | IFEB-10 |
| Cable Ports, quantity | 1 |
| Color | Black |
| Installation temperature | -5 °C to +45 °C (+23 °F to +113 °F) |
| Operating Temperature | -10 °C to +60 °C (+14 °F to +140 °F) |
| Environmental Space | Indoor/Outdoor |
| Qualification Standards | IEC 60529, IP50 | IEC 61753-1 Ed.2 2018 - Category C |
| Included | Main Cable Seal (57) |
| Packaging quantity | 57 |
| Packaging Type | Box |
| Agency | Classification |
|
CHINA-ROHS
|
Below maximum concentration value |
| REACH-SVHC | Compliant as per SVHC revision on www.commscope.com/ProductCompliance |
| ROHS | Compliant |
| UK-ROHS | Compliant |
| Regional Availability | EMEA |
| Portfolio | CommScope® |
| Product Type | Cable sealing |
| Product Brand | BUDI™ |
| Product Series | BUDI-2S | IFEB-10 |
| Cable Ports, quantity | 1 |
| Color | Black |
| Installation temperature | -5 °C to +45 °C (+23 °F to +113 °F) |
| Operating Temperature | -10 °C to +60 °C (+14 °F to +140 °F) |
| Environmental Space | Indoor/Outdoor |
| Qualification Standards | IEC 60529, IP50 | IEC 61753-1 Ed.2 2018 - Category C |
| Included | Main Cable Seal (57) |
| Packaging quantity | 57 |
| Packaging Type | Box |
| Agency | Classification |
|
CHINA-ROHS
|
Below maximum concentration value |
| REACH-SVHC | Compliant as per SVHC revision on www.commscope.com/ProductCompliance |
| ROHS | Compliant |
| UK-ROHS | Compliant |