Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
M81 BNC-B Coupler 50 Ohm
| Regional Availability | Asia | Australia/New Zealand | EMEA | Latin America | North America |
| Portfolio | CommScope® |
| Product Type | Multimedia coupler |
| Application | Module designed for data applications |
| Mounting | Snap-in |
| Height | 17.526 mm | 0.69 in |
| Width | 18.542 mm | 0.73 in |
| Depth | 15.24 mm | 0.6 in |
| Operating Temperature | -10 °C to +60 °C (+14 °F to +140 °F) |
| Storage Temperature | -40 °C to +70 °C (-40 °F to +158 °F) |
| Relative Humidity | 5%–95%, non-condensing |
| Packaging quantity | 1 |
| Agency | Classification |
| ISO 9001:2015 | Designed, manufactured and/or distributed under this quality management system |
| Regional Availability | Asia | Australia/New Zealand | EMEA | Latin America | North America |
| Portfolio | CommScope® |
| Product Type | Multimedia coupler |
| Application | Module designed for data applications |
| Mounting | Snap-in |
| Height | 17.526 mm | 0.69 in |
| Width | 18.542 mm | 0.73 in |
| Depth | 15.24 mm | 0.6 in |
| Operating Temperature | -10 °C to +60 °C (+14 °F to +140 °F) |
| Storage Temperature | -40 °C to +70 °C (-40 °F to +158 °F) |
| Relative Humidity | 5%–95%, non-condensing |
| Packaging quantity | 1 |
| Agency | Classification |
| ISO 9001:2015 | Designed, manufactured and/or distributed under this quality management system |