Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
GigaSPEED X10D® VisiPatch® 360 12U Patch Panel Kit
| Regional Availability | Asia | Australia/New Zealand | EMEA | Latin America | North America |
| Portfolio | SYSTIMAX® |
| Product Type | Back mount frame kit |
| Product Brand | VisiPatch® |
| Product Design | VisiPatch® 360 |
| ANSI/TIA Category | 6A |
| Height | 538.48 mm | 21.2 in |
| Width | 215.9 mm | 8.5 in |
| Depth | 287.02 mm | 11.3 in |
| Operating Temperature | -10 °C to +60 °C (+14 °F to +140 °F) |
| Safety Standard | Austel | CE | UL | cUL |
| Included | Back panel | Ninety-six connecting blocks | Twelve label holders | Twelve white labels | Twelve wiring block covers | Twelve wiring blocks |
| Packaging quantity | 1 |
| Agency | Classification |
|
CHINA-ROHS
|
Below maximum concentration value |
| ISO 9001:2015 | Designed, manufactured and/or distributed under this quality management system |
| REACH-SVHC | Compliant as per SVHC revision on www.commscope.com/ProductCompliance |
| ROHS | Compliant |
| UK-ROHS | Compliant |
| Regional Availability | Asia | Australia/New Zealand | EMEA | Latin America | North America |
| Portfolio | SYSTIMAX® |
| Product Type | Back mount frame kit |
| Product Brand | VisiPatch® |
| Product Design | VisiPatch® 360 |
| ANSI/TIA Category | 6A |
| Height | 538.48 mm | 21.2 in |
| Width | 215.9 mm | 8.5 in |
| Depth | 287.02 mm | 11.3 in |
| Operating Temperature | -10 °C to +60 °C (+14 °F to +140 °F) |
| Safety Standard | Austel | CE | UL | cUL |
| Included | Back panel | Ninety-six connecting blocks | Twelve label holders | Twelve white labels | Twelve wiring block covers | Twelve wiring blocks |
| Packaging quantity | 1 |
| Agency | Classification |
|
CHINA-ROHS
|
Below maximum concentration value |
| ISO 9001:2015 | Designed, manufactured and/or distributed under this quality management system |
| REACH-SVHC | Compliant as per SVHC revision on www.commscope.com/ProductCompliance |
| ROHS | Compliant |
| UK-ROHS | Compliant |