Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
VisiPORT™ Controller Display mounting kit
| Regional Availability | Asia | Australia/New Zealand | EMEA | Latin America | North America |
| Portfolio | SYSTIMAX® |
| Product Type | Network controller accessory |
| Product Brand | VisiPORT™ |
| Product Series | VisiPORT |
| Operating Temperature | 0 °C to +50 °C (+32 °F to +122 °F) |
| Storage Temperature | -40 °C to +70 °C (-40 °F to +158 °F) |
| Relative Humidity | Up to 95%, non-condensing |
| Safety Standard | RCM |
| Agency | Classification |
| ISO 9001:2015 | Designed, manufactured and/or distributed under this quality management system |
| Regional Availability | Asia | Australia/New Zealand | EMEA | Latin America | North America |
| Portfolio | SYSTIMAX® |
| Product Type | Network controller accessory |
| Product Brand | VisiPORT™ |
| Product Series | VisiPORT |
| Operating Temperature | 0 °C to +50 °C (+32 °F to +122 °F) |
| Storage Temperature | -40 °C to +70 °C (-40 °F to +158 °F) |
| Relative Humidity | Up to 95%, non-condensing |
| Safety Standard | RCM |
| Agency | Classification |
| ISO 9001:2015 | Designed, manufactured and/or distributed under this quality management system |