Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
Aurora Networks™ (ANS) and RUCKUS® Networks are now Vistance™ Networks
Visit their new site for all products and content
GSIC Weatherproofing Gel Sealed Antenna Termination Boot, 1/2 inch Jumper, 60 mm long
| Regional Availability | Latin America | North America |
| Product Type | Weatherproofing boot |
| Product Series | GSIC |
| Application | Provides additional moisture seal for cable connections |
| Color | Black |
| Length | 60 mm | 2.362 in |
| Cable Diameter for Seal, maximum | 17 mm |
| Cable Diameter for Seal, minimum | 13 mm |
| Inner Diameter | 26.6 mm | 1.047 in |
| Material Type | Engineered plastic |
| Operating Temperature | -30 °C to +60 °C (-22 °F to +140 °F) |
| Weatherproofing Method | IP68 |
| Packaging quantity | 1 |
| Agency | Classification |
|
CHINA-ROHS
|
Below maximum concentration value |
| REACH-SVHC | Compliant as per SVHC revision on www.commscope.com/ProductCompliance |
| ROHS | Compliant |
| UK-ROHS | Compliant |
| Regional Availability | Latin America | North America |
| Product Type | Weatherproofing boot |
| Product Series | GSIC |
| Application | Provides additional moisture seal for cable connections |
| Color | Black |
| Length | 60 mm | 2.362 in |
| Cable Diameter for Seal, maximum | 17 mm |
| Cable Diameter for Seal, minimum | 13 mm |
| Inner Diameter | 26.6 mm | 1.047 in |
| Material Type | Engineered plastic |
| Operating Temperature | -30 °C to +60 °C (-22 °F to +140 °F) |
| Weatherproofing Method | IP68 |
| Packaging quantity | 1 |
| Agency | Classification |
|
CHINA-ROHS
|
Below maximum concentration value |
| REACH-SVHC | Compliant as per SVHC revision on www.commscope.com/ProductCompliance |
| ROHS | Compliant |
| UK-ROHS | Compliant |